×

Polska Szkola im. Jana Kochanowskiego

7500 W Montrose Ave,
Norridge, IL 60706

Komunikat #3

Dobry wieczór,
Jest nam milo poinformować ze uczniowie klas 2 do klas 5 włącznie będą uczestniczyć w spektaklu pt.
  BAJKA POLSKA – 2 STOLICE
 

“Wielka! Multimedialna! Żywiołowa! Polska! Wypełniona Śmiechem! Śpiewem! Tańcem i Muzyką! Legenda o Polsce i jej dwóch stolicach! 

,,Są w tym polskim kraju, jak brat i jak siostra
Dużo starszy Kraków, i Warszawa – młodsza (…)” 

Dwie polskie legendy ,,Legenda o smoku Wawelskim” oraz ,,Wars i Sawa” od wieków przekazywane ustnie, spisywane przez wielu autorów, teraz, specjalnie dla                                                                                                   najmłodszych odbiorców przygotowane przez nasz teatr! “
 
 
Prosimy o wypełnienie Permission Form i zwrot wraz z oplata w wysokości $20 do nauczyciela. 
Oplata ta pokryje koszty transportu oraz wstępu do teatru.
 
——————————————————————————————
DROGI DO WOLNOŚCI
 Powyższa propozycja książkowa- antologia” Drogi do wolności” to praca zbiorowa zawierająca relacje osobiste, felietony historyczne i wiersze 21 autorów zarówno chicagowskich jak i polskich. Wydana z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze względu na tę okrągłą rocznicę jak i różnorodność i oryginalność materiału odnoszącego się nie tylko do roku 1918 , ale wielu momentów w historii Polski , które wymagały walki w obronie ojczyzny, stanowi  publikację wartą zakupu i  pamiątkę rocznicową!
Drodzy, P. Beata Korzeniak nauczycielka klasy 5 ,jest współautorką tej książki.  Już w te sobotę będziemy mogli zakupić te pozycje, otrzymać autograf wraz z dedykacja i zapewne będziemy mogli zamienić parę zdań na temat jakże ważnego obecnie tematu związanego ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez nasz ojczyznę.
Cena tej książki to $15.
Zapraszamy
—————————————————————————————————————–
 
DĘBOWA ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI – KOMUNIKAT  
SERDECZNIE zapraszamy już w te niedziele 29 września o godz 11:11 na uroczystości związane z odsłonięciem tablicy fundatorów dębowej alei  niepodległości.
Odwiedźmy nasz dąb “Janek” ,który został w zeszłym roku posadzony w 100 rocznice odzyskania niepodległości.
Informacje odnośnie uroczystości są zawarte w załączniku.
Dyrekcja oraz Zarząd

You can leave a response

Leave a Reply