×

Polska Szkola im. Jana Kochanowskiego

7500 W Montrose Ave,
Norridge, IL 60706

Komunikat # 14

bal dla dzieci.jpg
Serdecznie zapraszamy na Bal Karnawałowy dla uczniow naszej szkoły. 
Bal odbędzie się 19 stycznia 2019 w sali Parafii św. Franciszka Borgia.  
 
Bilety będą dostępne w sobotę w lobby szkoły.  
————————————————————————————————————–
 
 
plakat 2018 zestaw3.jpg
    Serdecznie zapraszamy na Szkolna Zabawę Karnawałowo-Walentynkowa która odbędzie się  9 lutego 2019 
w restauracji- Lone Tree Manor w Niles.
 Zapraszamy wszystkich do wspierania tego przedsięwzięcia .
 Przypominamy że jest to zabawa której zadaniem jest wsparcie naszego budżetu. 
 Donacje pomogą kontynuować misję naszej szkoły oraz przyczynia się do tego że nasze dzieci będą miały dobre warunki do edukacji.
Bardzo chcemy aby sala zapełniła się po brzegi .Jeśli nie będziecie mogli przyjść, donacja na szkole będzie bardzo miło widziana.
Dziękujemy rodzicom którzy w zeszłym roku w taki własnie sposób nas wsparli. 
Przed nami wspaniała zabawa, loteria fantowa oraz wiele niespodzianek. 
Wszystkich właścicieli 
biznesów oraz sponsorów zapraszamy do współpracy. 
 
Dziękujemy rodzicom którzy wysłuchali naszego apelu i już zakupili bilety. 
Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej wspólnej inicjatywy.
 
Bilety będą dostępne już w sobotę w lobby szkoły.
 
———————————————————————————
 
Tradycyjnie już szkoła nasz przyłącza się do  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspierania tej fundacji. 
W te sobotę będą wolontariusze z puszka i będą “grac do końca Świata i jeden więcej” !!!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy(WOŚP) – fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”
 

W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN. 

Życzenia z okazji Święta Dziękczynienia

Thanksgiving 2018 Images

 

W imieniu całego Grona Pedagogicznego oraz Zarządu Polskiej Szkoły im. Jana Kochanowskiego  w Norridge IL pragniemy złożyć naszym uczniom, ich rodzicom i całej społeczności szkolnej  spokojnego, rodzinnego i udanego Święta Dziękczynienia, pełnego radości, wdzięczności i ciepła. 
 
Dyrektor Szkoły Daniel Lach i  Prezes Zarządu Alicja Denert

Gratulujemy naszym Pierwszoklasistom i życzymy wielu sukcesów !!!!

image.png

„Ślubujemy” – powtarzali pierwszoklasiści. 10 listopada stali się oni prawdziwymi uczniami, a to za sprawą pasowania, które tego dnia miało miejsce w naszej szkole, podczas którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły im. Jana Kochanowskiego.

Wystawa fotografii Andrzeja Wiktor pt. “Polskie Epizody Historyczne”  

image.png

Jest nam niezmiernie miło poinformować o następnej inicjatywie w naszej szkole. 

Na specjalne zaproszenie już w tę sobotę w aneksie naszej szkoły będziemy gościć Pana Andrzeja Wiktora, który wraz z pania manager Małgorzata Jońska  zaprezentuje wystawę swojego autorstwa 

 pt. Polskie Epizody Historyczne.

Serdecznie zapraszamy rodziców do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Ideą wystawy fotografii Andrzeja Wiktora pt. Polskie Epizody Historyczne, uświetniające w 2018 roku obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jest pokazanie bogactwa historycznych wydarzeń, opierających się, nie się o archiwalia, tylko zbudowaniu ich w oparciu o istniejący ruch rekonstrukcyjny. Wielość epok i pieczołowitość w odtwórstwie jest ogromnym potencjałem, na bazie którego można „zbudować” historię Polski, poprzez większe lub mniejsze epizody historyczne, które zdarzyły się na ziemiach polskich. Ta doniosła rocznica odzyskania niepodległości jest dobrym momentem, aby je wszystkie pozbierać i zamknąć w jednym bogato ilustrowanym wydaniu albumowym.Wydarzenia, począwszy od Chrztu Polski po wydarzenia II wojny światowej, zaaranżowane zostały przez grupy rekonstrukcyjne, których w Polsce jest ogromna liczba. W ten sposób powstała niepowtarzalna wystawa, o niezwykle bogatym walorze edukacyjnym, historycznym i artystycznym.Uniwersalność prac polega na tym, że z jednej strony jest rzetelną dokumentacją o charakterze historycznym, a z drugiej niesie ze sobą duże pokłady artyzmu.Ponad wszelką wątpliwość jest to wystawa, mająca duży wpływ na budowanie tożsamości narodowej dla wielu pokoleń, która stanowi pretekst do poznawania historii własnego narodu, a za granicą będzie pozycją promującą Polskę.Atrakcyjność tego zbioru fotografii jest bardzo uniwersalna i wielopłaszczyznowa.Fotografem, który podjął się tego zadania jest Andrzej Wiktor – artysta, fotograf o wieloletnim doświadczeniu. Autor dużego projektu o „współczesnych” rycerzach. Od kilku lat wraz z dyrektorem artystycznym Michałem Korsunem z powodzeniem realizuje dla miesięcznika historycznego W Sieci Historii, okładki które są zaaranżowanymi epizodami historycznymi.
Dyrekcja i Zarząd Szkoły

Zapisy na Rok Szkolny 2019/2020 już wkrótce.

Już teraz zapraszamy w godzinach  zajęć naszej szkoły aby się z nami spotkać i uzyskać informacje na temat naszego programu.